Blog

Dawid.Luciuk@i360.com.pl

tel: +48 600 534 631

zapraszamy@i360.com.pl

tel:+48 22 3310997

Loteria. Jakie są zasady organizacji loterii w Polsce?

Zasady organizacji loterii w Polsce reguluje ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Zgodnie z ustawą zorganizować można trzy rodzaje loterii: promocyjne, audioteksowe i fantowe. Organizacja czwartego ich rodzaju – loterii pieniężnych – jest objęta monopolem państwa.

Loterie są grami losowymi zaliczanymi są do grupy gier hazardowych. Określane w nich wygrane są rzeczowe lub pieniężne, a ich wyniki zależne są od przypadku. W loteriach fantowych oraz promocyjnych mogą brać udział osoby prywatne, które ukończyły 13. rok życia. Loterie audioteksowe skierowane są wyłącznie do osób pełnoletnich.

Zasady organizacji loterii w Polsce

Udział w loteriach promocyjnych umożliwia kupno usługi, produktu lub nabycie dowodu na udział w grze (np. biletu wstępu). W przypadku loterii audioteksowych udział możliwy jest przez wykonanie płatnego połączenia telefonicznego lub wysłanie wiadomości SMS. Uczestnicy tych loterii dążą do zdobycia nagrody pieniężnej lub rzeczowej, a organizatorów motywuje wizja wzrostu sprzedaży oferowanych produktów lub usług. 

W loteriach fantowych uczestnicy kupują dowód na udział w gdzie (np. los), a organizator oferuje tylko nagrody rzeczowe. Dochód z tego rodzaju działalności przekazywany jest na cele dobroczynne lub społecznie użyteczne.

https://www.marketingbusinessblog.pl/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-organizacji-loterii/