Blog

Dawid.Luciuk@i360.com.pl

tel: +48 600 534 631

zapraszamy@i360.com.pl

tel:+48 22 3310997

Loteria. Czym są loterie?

Loterie promocyjne, audioteksowe oraz fantowe, a także inne typy akcji wymienione w art. 2 ustawy o grach hazardowych, składają się razem na kategorię gier losowych. Są to gry o wygrane pieniężne lub rzeczowe, których wynik w szczególności zależy od przypadku. Te zaś łącznie z zakładami wzajemnymi, grami w karty oraz grami na automatach stanową grupę gier hazardowych.

Loterie promocyjne, audioteksowe i fantowe

W loteriach promocyjnych można wziąć udział dzięki zakupowi promowanej usługi lub produktu. Możliwe jest też dołączenie do akcji poprzez nabycie dowodu na udział w grze, np. biletu. Uczestników motywuje chęć otrzymania nagrody pieniężnej lub rzeczowej, a organizatorzy z kolei liczą na wzrost sprzedaży.

Loterie audioteksowe mogą być organizowane dla zwiększenia popytu na dane dobra, bądź też dla generowania zysków z płatnych połączeń telefonicznych lub wiadomości SMS. Uczestnicy w tym przypadku również motywowani są chęcią otrzymania nagrody pieniężnej lub rzeczowej.

Uczestnicy loterii fantowych kupują los lub inny dowód na udział w grze, dzięki czemu wygrać mogą tylko nagrody rzeczowe. Zgodnie z Ustawą dochód z tej akcji przekazywany jest na cele dobroczynne lub użyteczne społecznie.

W loteriach promocyjnych oraz fantowych mogą brać udział wszystkie osoby, które ukończyły 13. rok życia. Uczestnicy loterii audioteksowych muszą być pełnoletni.

https://www.marketingbusinessblog.pl/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-organizacji-loterii/